facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Věřím, že provoz papíren v Lukavici zůstane zachován.

14 Květen 2013 Tisk PDF

Během poslaneckého pondělí jsem se podívala do papíren v obci Lukavice na Šumpersku. Ty totiž od čtvrtku dočasně pozastavily výrobu. Důvodem je přerušení dodávek plynu, protože mateřská společnost JIP Papírny Větřní, pod níž závod v Lukavici spadá, neplatila a není schopna dále platit své faktury. 

V našem regionu papírny zaměstnávají 260 lidí. Vyrábí nejen papírové obaly, ale také balicí papír, nebo papír na cigarety. Pobočka v Lukavici i přes obtíže a neefektivnost fungování JIP Papíren Větřní má za sebou dobré výsledky. Pan ředitel lukavické části papíren Vladimír Trunečka vnímá místní výrobu papíru jako velmi perspektivní a ziskovou. Zvláště výrobu cigaretového papíru považuje za velkou příležitost.

20130513 160008

 

Pracuje nyní na plánu, jak výrobu opět nastartovat a jak ponechat výrobu v Olomouckém kraji. Doufá, že se mu podaří brzy obnovit provoz, i když už ne pod hlavičkou JIP Papíren Větřní.

20130513 155912

Obzvláště pro tuto lokalitu Olomouckého regionu je každé pracovní místo důležité. Panu řediteli jsem proto nabídla svou pomoc při  komunikaci s úřady, veřejnou správou a státními organizacemi.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF