facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Novinky

Debata o politice v Opavě

08 Prosinec 2013 Tisk PDF

Zajímá Vás, jak se vytvářela politika v zákulisí PS ČR v období Nečasovy vlády? Přijďte diskutovat s bývalou poslankyní za VV a posléze LIDEM Lenkou Andrýsovou. Událost proběhne formou komentovaného rozhovoru. Moderovat bude Bc. Ondřej Ryboň (předseda SPF, absolvent Středoevropských studií FVP SU, nyní student magisterské politologie na KPES UP v Olomouci).

Celý článek...
 

Pozvánka: Česká politika očima třicátníků

02 Prosinec 2013 Tisk PDF

Civipolis. o.p.s ve spolupráci s Českou pozicí a Katedrou politologie a evropských studií FF UP v Olomouci pořádá povolební besedu Politika a česká společnost po volbách - Česká politika očima třicátníků.

Beseda se uskuteční 4. prosince 2013 v 17.30 hodin v Divadle Tramtárie (Slovanský dům, Hynaisova 11, Olomouc).

Pozvání přijali:

Lenka Andrýsová (někdejší poslankyně, LIDEM)

Patrik Eichler (Deník Referendum)

Marian Jurečka (poslanec a místopředseda KDU-ČSL)

Martin Škabraha (filosof, Strana zelených)

Ondřej Koutník (redaktor, Česká pozice).

Moderuje Pavel Šaradín.

 

Čestné prohlášení za rok 2013

11 Září 2013 Tisk PDF

Moje čestné prohlášení za rok 2013 si můžete stáhnout ZDE.

 

 

Jak bude sněmovna fungovat lépe a levněji

19 Srpen 2013 Tisk PDF

… aneb které mé nápady pan kancléř posvětil

A můžeme zase slavit. Po změně webu sněmovny, zpřístupnění sněmovních dat ve strojově čitelné podobě a zrušení rozesílání DVD se zápisy ze schůzí, které jsou k dohledání na webu, se mně a mému týmu zase pár věcí podařilo. Děkujeme, pane kancléři, že jste věnoval pozornost našim podnětům. Především si ceníme změn, které zmiňujete ve Vaší odpovědi viz ZDE.

Celý článek...
 

Sněmovna může fungovat lépe a levněji

15 Srpen 2013 Tisk PDF

Během své práce ve sněmovně jsem se soustředila i na každodenní provoz sněmovny. Navrhla jsem, co můžeme zefektivnit a jak lépe hospodařit s 1 miliardou korun, kterou Kancelář Poslanecké sněmovny ročně spotřebuje. Předem musím zdůraznit, že si velmi cením zlepšení, která se od roku 2010 realizovala. Jedná se především o elektronizaci chodu sněmovny, kdy se již jednotlivé sněmovní tisky nedistribuují v papírové podobě každému z poslanců a o zrušení automatického zasílání DVD s informacemi, které jsou k dispozici na webu sněmovny. Potěšila mě nová grafická verze a zpřehlednění webových stránek. Brzy se dočkáme i plné anglické verze.

Přesto jsem se rozhodla sepsat ještě další doporučení vedení Kanceláře poslanecké sněmovny. Rozděluji je do třech kategorií. První jsou návrhy k úsporám. Další se týkají fungování sněmovny obecně a třetí transparentnosti hospodaření.

Celý článek...
 

Zadlužené České dráhy utrácí za nesmyslnou inzerci v novinách

13 Srpen 2013 Tisk PDF

České dráhy dluží 26,6 mld. Kč, celkem s krátkodobými závazky se dluh v roce 2012 vyšplhal na 29,6 mld. Kč. To není malá částka, obzvláště když ji porovnáme s jejich ročními tržbami dosahujícími 37,7 mld. Kč a uvědomíme si, jak rychle se zadlužení rok od roku prohlubuje. V roce 2012 měly ČD ztrátu ve výši 1,6 mld. Kč. Přesto však České dráhy našly ve svém rozpočtu peníze na celostránkové barevné inzeráty o tom, jak se jejich ekonomická situace zlepšuje. A to pár týdnu po té, co ratingová agentura Moody’s snížila hodnocení Českým drahám kvůli zadlužení o jeden stupeň z Baa1 na Baa2.

Celý článek...
 

Letní odpovědi na otázky

22 Červenec 2013 Tisk PDF

Souhlasíte s poslaneckou imunitou jako konceptem? Jaký je Váš názor na jeho uplatňování v českém politickém prostředí?

Poslanecká imunita má svou roli v zemích, kde je nalomená důvěra v nezávislost policie a státních zastupitelství, či kde hrozí politizace rozhodnutí a činnosti těchto vyšetřovacích orgánů státu. Je otázkou, jak je to u nás v České republice. Kdybychom byli třeba jako Švédsko, bez váhání bych řekla, že imunitu zrušíme kompletně.

Důležité je, že tato sněmovna schválila omezení imunity poslanců a senátorů pouze na funkční období. Znamená to, že když si policie musí žádat o vydávání poslanců k trestnímu řízení. Po uplynutí mandátu už ale policie může postupovat bez jakýchkoliv překážek. I to je velký krok kupředu. Dneska není poslanecká imunita v pravém slova smyslu často využívaná. Při žádostech policie v tomto funkčním období došlo k vydání všech s jednou výjimkou, a tou je Stanislav Huml. Jeho nevina se ovšem později prokázala soudním rozhodnutím v případu, kvůli kterému měl být vydán.

Celý článek...
 

Ozdravný pobyt dětí českých krajanů v Třemešku 2013

18 Červenec 2013 Tisk PDF
 

Dnes jsem navštívila 66 dětí, které k nám vyslaly české krajanské spolky z Dubna, Malyna, Kyjeva, Žitomyru a dalších míst Ukrajiny, postižených černobylskou havárií.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 30
Joomla SEO powered by JoomSEF