facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Životopis Lenky Andrýsové

Tisk PDF

nos_0585_resizeNarodila jsem se v roce 1984 v Hluzově v Olomouckém kraji. Od května roku 2010 jsem poslankyní Parlamentu České republiky, kde jsem místopředsedkyní Zahraničního výboru a členkou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

Absolvovala jsem studium magisterského oboru Mezinárodní politika a diplomacie a bakalářského oboru     Mezinárodní obchod na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Hovořím dvěma jazyky - anglicky a německy.

Do politiky jsem vstoupila především proto, že mě nebaví si stále jen stěžovat. Chtěla jsem se aktivně podílet na nápravě toho, co nám občanům vadí. Snažím se přiblížit politiku lidem, snížit byrokracii, elektronizovat co nejvíce agend státu a zlepšit komunikaci s občany. S tím je spojen i cíl mé politické práce - všeobecně usnadnit vyřízení záležitostí snadno a z pohodlí domova.

Kromě veřejné správy mne zajímá i zahraniční politika. Zabývám se převážně proexportní podporou a problematikou mezinárodních organizací, jejich reformami a maximálním využití členství České republiky v těchto organizacích. Nově pracuji na tématu prezentace naší země v zahraničí.

 

CV - česky

Resume - english

Lebenslauf - deutsch

 
Joomla SEO powered by JoomSEF