facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Poslankyně Lenka Andrýsová chce obnovit tradici Oděvního podniku Prostějov

Tisk PDF


Poslankyně Věcí veřejných za Olomoucký kraj Lenka Andrýsová oslovuje možné investory s cílem, aby navázali na proslulý prostějovský Oděvní podnik.

„Textilní průmysl má na Prostějovsku hlubokou tradici, ráda bych, aby v ní někdo pokračoval,“komentuje svůj projekt. Andrýsová proto oslovila všechny zahraniční hospodářské komory se zastoupením v České republice a řadu českých textilních firem s tím, aby zauvažovaly nad svým kapitálovým vstupem do Olomouckého kraje. Ohledně možné podpory při hledání potenciálního investora se setkala jak s ředitelkou regionální kanceláře agentury CzechInvest v Olomouci Irenou Gondovou, tak s generálním ředitelem agentury Miroslavem Křížkem.

Nyní se čeká na novou strategii pobídek pro zahraniční investory. „CzechInvest soustřeďuje nabídky průmyslových zón a parků pro investory a také nabízí investorům takzvané brownfields, tedy opuštěná území s rozpadajícími se obytnými budovami, nevyužívané dopravní stavby či nefunkční průmyslové zóny,“ vysvětluje Andrýsová.

Kromě zástupců státní sféry se Andrýsová setkala i s ředitelem úspěšné pobočky švýcarské firmy zaměstnávající na 950 lidí z Hranic a okolí. Ten vidí přednosti regionu ve stávající infrastruktuřea kvalifikované pracovní síle, což Prostějov nabízí. Rovněž Andrýsové doporučil, aby se obrátila na švýcarské textilní fi rmy a zmínila investiční přednosti Prostějovska.„Prostějovsko je velmi dobře dostupné. Také díky tomu získal Prostějov již podruhé v řadě ocenění Město pro byznys v Olomouckém kraji,“ dodává Andrýsová.


 
Joomla SEO powered by JoomSEF